Magiczny Festiwal w Ogrodzie

29 czerwca 2022
Magiczny Festiwal w Ogrodzie to kolejny wspaniały etap na drodze inauguracyjnego GeoFestiwalu Kielce 2022. W dniu 2 lipca wyruszymy w magiczną podróż do Ogrodu Botanicznego, który przemieni się w magiczną, kolorową krainę pełną atrakcji dla dzieci!

Wszystkie atrakcje są bezpłatne. Obowiązuje tylko bilet wstępu do Ogrodu Botanicznego w wysokości 2 zł/os. Dzieci do 3 roku życia wstęp bezpłatny.
W dniu 2 lipca Ogród będzie czynny w godzniach od 10:00 do 20:00 (ostatnie wejście do 19:00)

Stoiska Partnerów Magicznego Festiwalu będą dostępne w godz. 14:00 – 18:00

Występ Kieleckiego Teatru Tańca w godz. 18:00 – 20:00
💚 ROZKŁAD JAZDY:
• Widowiska Alicja w Krainie Czarów, Legenda o Hilarym Mali
• Warsztaty garncarskie, zielarskie i lizakowe
• Eko Wioska
• Eksperymenty naukowe
• Bajkowa Galeria Postaci
• Akrobacje przestrzenne na szarfach
• Szczudlarz, iluzjonista i balonowy master
Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, na świeżym powietrzu i tekst „KIELCE 2022 Magiczny Festiwal w w.OgrOdzie 一 Kielce Raj dzieci 2 lipca GEO FESTIWAL”
💚 SZCZEGÓŁY:
O rozrywkę dla najmłodszych zadbają partnerzy projektu „Kielce Raj dla dzieci”, którzy prowadzić będą między innymi warsztaty garncarskie, zielarskie, a także robienia lizaków. Animatorzy z Robię Sobie Dizajn zaproszą dzieci do Eko Wioski, gdzie czekają na nich zabawy sensoryczne, historia powstania miodu na bazie układanek z drewna, czy też możliwość spróbowania swoich sił podczas warsztatów kulinarnych.
Muzeum Wsi Kieleckiej-Park Etnograficzny w Tokarni zaprosi do udziału w grze planszowej „W chłopskiej zagrodzie” oraz do udziału w zabawie polegającej na toczeniu fajerki. Zaś przedstawiciele Energetycznego Centrum nauki oraz Profesor Pytalski przeprowadzą spektakularne pokazy popularnonaukowe.
Na drodze Magicznego Festiwalu w Ogrodzie spotkamy się też z animatorami Osady Średniowiecznej w Hucie Szklanej, którzy zaproszą chętnych na stoisko z ginącymi zawodami oraz do udziału w grach i zabawach. Przedstawiciele Świętokrzyskiego Parku Narodowego, poprzez quizy o tematyce przyrodniczej, będą zachęcać najmłodszych do częstszych kontaktów z przyrodą. Muzeum Zabawek i Zabawy zaprosi do zabaw w modnym ostatnio stylu retro. Natomiast animatorzy z Klubów Wolna Strefa zapewnią najmłodszym rozrywkę w postaci malowania twarzy, robienia zmywalnych tatuaży, czy wykonywania baniek mydlanych🌾🍀
Zamek w Chęcinach zaprezentuje najmłodszym postaci historyczne związane z tą królewską twierdzą. Dodatkowo, o magiczną atmosferę wydarzenia zadbają młodzi tancerze z Kieleckiego Teatru Tańca, którzy będą spacerować po Ogrodzie Botanicznym przebrani w kolorowe kostiumy, jakie znamy z najpiękniejszych bajek. Natomiast Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprezentuje Żywą Galerię postaci. Spektakularne akrobacje przestrzenne polegające na ćwiczeniach na szarfach pokażą przedstawiciele Klubu Sportowego „Przestrzeń lotu”.
To jednak nie wszystko, bo w ramach wydarzenia wchodzącego w skład GeoFestiwalu Kielce 2022 animatorzy z Instytutu Dizajnu w Kielcach zaproszą zainteresowanych na na warsztaty ceramiczne, a głównym punktem geofestiwalowego dnia będzie widowisko taneczno-muzyczne „Legenda o Hilarym Mali” w wykonaniu tancerzy i gości Kieleckiego Teatru Tańca🥳
Przypominamy, że Magiczny Festiwal w Ogrodzie jest częścią GeoFestiwalu – Kielce 2022!

Magiczny Festiwal w Ogrodzie, jest imprezą wchodzącą w skład Geofestiwalu organizowanego przez Miasto Kielce we współpracy z Geonaturą Kielce, Geoparkiem Świętokrzyskim UNESCO, Fundacją WLK4 oraz instytucjami i organizacjami miejskimi i pozamiejskimi uczestniczącymi w programie ,,Kielce – Raj dla dzieci’’.

Patronem wydarzenia jest Polska Organizacja Turystyczna, zaś partnerem medialnym – Meloradio

x