Wakacyjną Akademię Geologii czas podsumować….

1 września 2016

W Geoparku Kielce – Centrum Geoedukacji, w czasie letnich wakacji realizowano wiele ciekawych warsztatów geo-edukacyjnych. Zajęcia skierowane były zarówno dla osób indywidualnych jak i grup zorganizowanych. W warsztatach uczestniczyły przede wszystkim dzieci i młodzież z Kielc oraz spoza regionu świętokrzyskiego. W każdym tygodniu realizowano odrębną tematykę zajęć, której wspólnym mianownikiem była geologia.Warto dodać, że poszczególne warsztaty wymagały wielu aktywności, podczas których można wzbogacić swoją wiedzę geo-przyrodniczą na temat regionu świętokrzyskiego. Dzięki zajęciom uczestnicy mogli poznać dzieje naszej planety, odbyć interesującą podróż przez wszystkie epoki, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek o życiu na Ziemi w przeszłości.

Wszyscy młodzi adepci geologii uznali, że poznawanie tej fascynującej dziedziny wiedzy poprzez zabawę jest trafionym pomysłem. W zajęciach warsztatowych Wakacyjnej Akademii Geologii uczestniczyło w sumie ponad 2000 osób. ,,To już piąta edycja tej imprezy, która z roku na rok cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem dzieci i młodzieży’’ – podkreśla Kierownik Centrum Geoedukacji, Michał Poros.

Warto również dodać, że   w okresie lipca i sierpnia Centrum Geoedukacji było licznie odwiedzane przez turystów indywidulanych, z różnych część stron Polski i świata. Zwiedzający korzystali z kina-kapsuły 5D, ekspozycji stałej i czasowej jak również ścieżki geoturystycznej wiodącej przez Rezerwat Wietrznia. Codziennie Centrum Geoedukacji zwiedzało blisko 200 osób.

Podsumowując udaną akcję wakacji  z geologią, Geopark Kielce zaprasza na kolejną edycję już w przyszłym roku.

x