Show popularnonaukowe dr Andrzeja Boczarowskiego „Sfery świata”

25 października 2016

W poniedziałek, 7 listopada 2016 r., w Centrum Geoedukacji odbędzie się show popularnonaukowe dr Andrzeja Boczarowskiego „Sfery świata”.   Pokaz rozpocznie się o godzinie 17.30 i potrwa 2 godziny, tj. do 19.30. Dr Andrzej Boczarowski na stałe związany jest z Uniwersytetem Śląskim oraz Stowarzyszeniem Delta. Z zawodu paleontolog, geolog, muzeolog, grafik i informatyk programista. Łącząc te wszystkie umiejętności, profesjonalnie zajmuje się trójwymiarowymi rekonstrukcjami kopalnych organizmów i ich środowisk naturalnych na potrzeby wydawnictw, filmu, telewizji, muzeów i parków tematycznych. Jako nauczyciel z powołania, efekt swoich prac chętnie przedstawia w formie prezentacji multimedialnych. W jego wykładach bierze udział po kilka tysięcy słuchaczy miesięcznie. Pokaz „Sfery Świata” to jeden z najniezwyklejszych pokazów popularnonaukowych, podsumowujący całą wiedzę przyrodniczą. Trwa ok. 2 godzin, jednak jak to wielokrotnie sprawdzono – widz nie zauważa upływu czasu i będzie chciał więcej. Serdecznie zapraszamy do udziału w pokazie, wstęp bezpłatny.

Opis pokazu: Przedmiotem, który zazwyczaj sprawia wiele kłopotów w trakcie naszej edukacji jest matematyka. Dobrą wiadomością jest to iż kiedy ją opanujemy dostajemy do ręki klucz, który otwiera drzwi do wszystkich tajemnic Świata. Autor wychodzi z prostego założenia, że skoro kula ma najlepszy stosunek kwadratu powierzchni do sześcianu swojej objętości, to jest najkorzystniej uzasadnioną energetycznie bryłą we Wszechświecie. I rzeczywiście, wszystko co nas otacza to sfery. Od mikrokosmosu do makrokosmosu – w ciągu dwóch godzin zegarowych przemierzamy niemal całą wiedzę o otaczającym nas Świecie. W spójny i oszałamiający sposób odkrywamy czym są cztery wymiary naszej rzeczywistości. Ale nie to jest głównym celem przekazu. Autor nieustannie zwraca uwagę na to jak powinna wyglądać nowoczesna edukacja plenerowa, w nawiązaniu do pokazywanych treści. We współczesnym Świecie parki tematyczne i muzea mają szansę przejąć inicjatywę    w nowoczesnej edukacji.

Dr Andrzej Boczarowski na stałe związany jest z Uniwersytetem Śląskim oraz Stowarzyszeniem Delta. Z zawodu paleontolog, geolog, muzeolog, grafik i informatyk programista. Łącząc te wszystkie umiejętności, profesjonalnie zajmuje się trójwymiarowymi rekonstrukcjami kopalnych organizmów i ich środowisk naturalnych na potrzeby wydawnictw, filmu, telewizji, muzeów i parków tematycznych. Jako nauczyciel z powołania efekt swoich prac chętnie przedstawia w formie prezentacji multimedialnych. W jego wykładach bierze udział po kilka tysięcy słuchaczy miesięcznie. Obejmują one ewolucję materii od powstania Wszechświata do pojawienia się człowieka

 


sfery-swiata-plakat

x