Rekordowy sezon koncertowy w Amfiteatrze Kadzielnia

24 października 2018

Z satysfakcją informujemy, że w bieżącym roku zanotowaliśmy rekordową liczbę 24 wydarzeń muzycznych, jakie w okresie od maja do października zostały zorganizowane w Amfiteatrze Kadzielnia. Liczba, a także jakość tych wydarzeń przełożyła się również na rekordową frekwencję widzów, którzy wzięli udział w projektach muzycznych odbywających się w kieleckim amfiteatrze. W bieżącym sezonie na widowni amfiteatru bawiło się blisko 95.000 tysięcy widzów. Dane te świadczą o tym, że nasza Kadzielnia jest najaktywniejszą i najpopularniejszą sceną plenerową w Polsce.

Na podstawie analizy poszczególnych wydarzeń można także zaobserwować, że potencjał Kadzielni dostrzega coraz więcej podmiotów, zarówno tych publicznych, jak i prywatnych. W mijającym sezonie na scenie amfiteatru pojawiły się 4 produkcje telewizyjne w ramach Festiwalu Magiczne Zakończenie Wakacji oraz Festiwalu Muzyki Tanecznej. Wszystkie te produkcje: Świętokrzyska Gala Kabaretowa i Przebój lata RMF FM i Polsatu (Telewizja Polsat) oraz  Taneczny Przebój Roku 2018 i  Szalona Domówka Marka Sierockiego czyli Największe Polskie i Światowe przeboje do Tańca (Telewizja Polska S.A.) cieszyły się ogromna popularnością. Cieszy nas także rosnąca aktywność kieleckich agencji artystycznych produkujących eventy muzyczne na coraz wyższym poziomie.

W bieżącym sezonie na scenie amfiteatru pojawił się także po raz pierwszy tak zróżnicowany repertuar muzyczny. Były ostre riffy gitarowe gwiazd blues rocka, piosenka harcerska, pieśni chrześcijańskie, kabarety, koncerty charytatywne, widowisko taneczne dla dzieci i dźwięki fletni pana. Rekordowa była także liczba ponad 20 gwiazd i zespołów zagranicznych, które wystąpiły podczas wydarzeń na Kadzielni.

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka swój premierowy  występ w Amfiteatrze Kadzielnia zanotował Kielecki Teatr Tańca. Widowisko familijne Alicja w Krainie Czarów będące częścią projektu turystycznego „Kielce-Raj dla dzieci” zamieniło amfiteatr w baśniowa krainę pełną bajkowych postaci. Trzy tygodnie później KTT powrócił na deski kieleckiego amfiteatru z projektem tanecznym Zobacz Jazz. Golden Ages. Dyrekcja KTT zapowiada na 2019 r. kolejne, duże, plenerowe produkcje taneczne.

Życzymy sobie następnych tak udanych sezonów !

x