MIKOŁAJKI z GEONATURĄ KIELCE

14 listopada 2023

6 grudnia zapraszamy grupy szkolne do udziału w MIKOŁAJKACH z GEONATURĄ KIELCE.  W programie wydarzenia zaplanowano specjalne warsztaty geologiczne i botaniczne , w świątecznej oprawie.


Mikołajki z Geonaturą Kielce będą składać się z dwóch części.

Pierwszą część to warsztaty  Mikołajkowa Geo-Sztafeta, w czasie której uczniowie poznają wybrane zagadnienia geologiczno-geograficzne korzystając ze specjalnie przygotowanych stacji geo-wiedzy i eksperymentów. Tematyka stacji dotyczyć będzie skał, minerałów, skamieniałości i procesów geologicznych.

Druga część to warsztaty  świąteczne przygotowane przez zespół Ogrodu Botanicznego. Uczestnicy wykonywać będą własne drewniane zawieszki na choinkę świąteczną przy użyciu materiałów naturalnych zebranych z terenu Ogrodu Botanicznego: drewno, fragmenty pędów, zasuszone kwiaty, owoce itp. Przy okazji dowiemy się w jaki sposób odbywa się przyrost drzew i krzewów na grubość, a także poznamy wiele interesujących nazw gatunków roślin rosnących wokół nas.

Na zakończenie warsztatów przewidziane jest zwiedzanie wystawy CHRONOS (w formie gry)  wraz z kinem.

Całość potrwa ok. 2,5 h.


Ważna informacja!

Oferta warsztatów podczas wydarzenia „MIKOŁAJKI z GEONATURĄ KIELCE” skierowana jest do grup zorganizowanych (klasy V-VIII szkoły podstawowej), maksymalnie 30-osobowych. Wstęp na wszystkie atrakcje bezpłatny, natomiast konieczna jest wcześniejsza rezerwacja: telefonicznie (041/36 76 800) lube-mailowo (rezerwacje@geonatura-kielce.pl).

Warsztaty dostępne są w następujących godzinach: 9.00 – 11.30, 10.30-13.00, 12.00-14.30.  Ilość miejsc ograniczona.


INFORMACJA i REZERWACJA

 Centrum Geoedukacji

Kielce, ul. Daleszycka 21

e-mail: rezerwacje@geonatura-kielce.pl

Tel. 041/ 36 76 800

 

x