Dzień Geografa z Świętokrzyskim Światowym Geoparkiem UNESCO

27 kwietnia 2021

„Polskie Geoparki” – to oficjalne hasło Dnia Geografia w 2021 roku. Z tej okazji Instytut Geografii i Nauk o Środowisku UJK w Kielcach  wspólnie z Geoparkiem Świętokrzyskim, organizuje sesję popularnonaukową dla uczniów świętokrzyskich szkół, studentów, doktorantów i pracowników Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJK.

 Obchody Dnia Geografa doskonale wpisują się w wydarzenia minionego tygodnia, a przede wszystkim w fakt nominacji w dniu 21 kwietnia 2021 r. Geoparku Świętokrzyskiego do Światowej Sieci Geoparków UNESCO.  Sesja, podczas której Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Gmin „Geopark Świętokrzyski” -Michał Poros, wygłosi referat pt. „Geopark Świętokrzyski – od lokalnej inicjatywy do Światowego Geoparku UNESCO„, odbędzie się w dniu 28.04.2021 (środa), w godzinach od 10.00 do 12.00, za pomocą platformy Microsoft Tems LINK DO SPOTKANIA.

Patronat nad obchodami Dnia Geografa sprawuje Komitet Nauk Geograficznych PAN. Tegoroczne święto geografów obchodzone w Instytucie Geografii i Nauk o Środowisku UJK w Kielcach honorowym patronatem objęli JM Rektor UJK prof. dr hab. Stanisław Głuszek oraz Dziekan WNŚiP dr hab. Dariusz Banaś, prof. UJK.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.


x