Dzień Dziecka z Geoparkiem Kielce za nami

3 czerwca 2019

Propozycja Geoparku Kielce na spędzenie wolnego czasu w minioną niedzielę spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Na „Dzień Dziecka z Geoparkiem Kielce” przyszły tłumnie całe rodziny wraz ze swoimi pociechami. Wszyscy świetnie się bawili, za co serdecznie dziękujemy!

Niedziela była bardzo słoneczna i ciepła, aby nie powiedzieć gorąca. Pogoda była naszym prawdziwym sojusznikiem, ponieważ tym razem imprezę na Dzień Dziecka zaplanowaliśmy w terenie otwartym, w jednym ze sztandarowych kieleckich obiektów rekreacyjno-turystycznych i edukacyjnych – Ogrodzie Botanicznym. Liczba osób, która nas odwiedziła była tak duża, że zaskoczyło to samych organizatorów. Sami nie ośmieliliśmy sobie lepiej tego wymarzyć. Piknik edukacyjny przyciągnął całe rodziny, a najmłodsi byli zachwyceni naszymi warsztatowymi propozycjami. Wszyscy rodzinnie układali pszczele puzzle, malowali geo-kamienie we wzory kwiatowe, próbowali się z prawdziwymi górami kreatywności, a nawet projektowali swój wymarzony ogródek. Dla dorosłych czekał przewodnik po Ogrodzie.

Udział  w siedmiu stanowiskach warsztatowych musiał pozytywnie zmęczyć każdego. Na pokrzepienie można było zjeść w okolicznościach przyrody frytki i pizze, a na deser pyszne lody, gofry i świeżo wyciskane soki. Na dorosłych czekała pyszna, gorąca i aromatyczna kawa. Ogrodowe Błonia z leżakami to idealne miejsce na chwilę wypoczynku….

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili, a szczególnie najmłodszym, którym cała impreza była dedykowana – wasza radość motywuje nas do działania! Dziękujemy także firmie robiesobiedizajn.pl za pomoc w przygotowaniu cudownych stanowisk edukacyjnych. Wielkie podziękowania kierujemy także do firm oferujących produkty małej gastronomii – zjeść loda to ogromna przyjemność nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych.

A tutaj można znaleźć relacje lokalnych mediów:

Przypominamy, że Ogród jest czynny od czwartku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00 (ostatnie wejście o 17.00). ZAPRASZAMY!!!

x