Bracia w rozumie – Neandertalczyk

19 marca 2018

Zapraszamy na show popularnonaukowy Dr Andrzeja Boczarowskiego pt: „Bracia w rozumie – Neandertalczyk”.  Wydarzenie to odbędzie się 23 marca (w piątek) o godz. 19:00 w sali konferencyjnej Centrum Geoedukacji w Kielcach.


Dr Andrzej Boczarowski na stałe związany jest z Uniwersytetem Śląskim oraz Stowarzyszeniem Delta. Z zawodu jest paleontologiem, geologiem, kustoszem muzealnym, grafikiem i programistą. Łącząc te zainteresowania, zajmuje się rekonstrukcjami kopalnych organizmów i ich środowisk naturalnych na potrzeby wydawnictw, filmu, telewizji, muzeów i parków tematycznych (m.in. projektant i współtwórca JuraParków i muzeów dotyczących prehistorii w Polsce i w innych krajach – Bałtów, Krasiejów, Solec Kujawski i w USA – Moab Giants, Moab, Utah). Jako nauczyciel z powołania efekty swoich prac chętnie przedstawia w formie prezentacji multimedialnych. Na jego wykładach słuchacze mogą zetknąć się z najnowszymi danymi dotyczącymi ewolucji materii od powstania Wszechświata do pojawienia się człowieka.


UWAGA: Warunkiem udziału w wydarzeniu jest rejestracja i wniesienie opłaty w kwocie 10 zł, w Biurze Oddziału Świętokrzyskiego PTTK w Kielcach*, w terminie do 21 marca (środa) b.r. 

* Biuro Oddziału Świętokrzyskiego PTTK w Kielcach, ul. H. Sienkiewicza 29 (przy Placu Artystów).

tel. 41 344 77 43, e-mail: biuro@pttkkielce.pl,   Godziny otwarcia: wtorek 10.00 – 18.00; środa – piątek 9.00 – 17.00


Organizatorzy: Oddział Świętokrzyski PTTK, Biuro Turystyczne Łysogóry sp. z o.o., Dominik Kowalski, Geopark ,,Geoland Świętokrzyski’’, Oddział Świętokrzyski Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy, Speleoklub Świętokrzyski

x