Wkrótce otwarcie Ogrodu!

10 stycznia 2018

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Kielc! Jesienią 2017 r. zakończył się kolejny etap budowy Ogrodu Botanicznego w Kielcach. Położono nawierzchnię dróg i ścieżek, wybudowano trzy deszczochrony, budynek kas przy bramie wejściowej oraz mur oporowy pod przyszły wodospad. Obecnie wyłoniliśmy wykonawców, którzy wiosną dostarczą nam elementy tzw. małej architektury (ławki i kosze na śmieci). Umożliwia nam to wystąpienie z wnioskiem o wydanie pozwolenia na użytkowanie części obiektu budowlanego (ok. 60% powierzchni Ogrodu).

Wszystkie te prace przybliżają nas do tak długo oczekiwanego otwarcia Ogrodu Botanicznego w Kielcach – jedynego takiego obiektu w naszym województwie. Otwarcie zagospodarowanej części Ogrodu planowane jest w II kwartale 2018 r.

Wraz z otwarciem Ogrodu Botanicznego w Kielcach wznowiona zostanie działalność Centrum Edukacji Przyrodniczej, dotychczas zawieszona z uwagi na prace budowlane. Niebawem na naszej stronie internetowej pojawi się nowa oferta edukacyjna. Na zajęcia można będzie rezerwować miejsca już od 1 kwietnia 2018 r. Do tego czasu nie przyjmujemy rezerwacji.

Zapraszamy wszystkich do śledzenia naszej strony internetowej oraz konta na Facebooku .

x