Sezon turystyczny w jaskiniach na Kadzielni – rozpoczęty!

6 kwietnia 2018

Od kwietnia do końca października można ponownie zwiedzać Podziemną Trasę Turystyczną na Kadzielni. System jaskiniowy – Jaskinia Odkrywców -Prochownia – Szczelina  jest największym obiektem podziemnym na Kadzielni. Pierwotnie były to trzy osobne jaskinie, które połączone zostały w czasie prac eksploracyjnych prowadzone przez speleologów. Wszystkie otwory jaskiń zostały odkryte podczas eksploatacji kamieniołomu. Obecnie łączna długość wszystkich korytarzy jaskini wynosi 392 m a deniwelacja 21 m.

Dla ruchu turystycznego dostępna jest podziemna trasa turystyczna przebiegający przez Jaskinię Odkrywców,  Prochownię i Szczelinę na Kadzielni o długości 140 m i deniwelacji 10 m, rozwinięta na trzech poziomach. Jaskinie powstały w wyniku działania procesów krasowych czyli rozpuszczania  skał przez wody zawierające dwutlenek węgla, przez bardzo długi okres czasu, liczony w milionach lat.

Zwiedzanie jaskiń jest możliwe przez 6 dni w tygodniu (od wtorku do niedzieli) i odbywa się wyłącznie pod opieką przewodnika w grupach maksymalnie 12-osobowych. Wstęp do jaskiń jest płatny. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. Szczegółowe informacje dot. Podziemnej Trasy Turystycznej na Kadzielni, znajdziecie klikając TU.


x