Sezon turystyczny w JASKINIACH na KADZIELNI

13 kwietnia 2023

Od kwietnia do końca października można ponownie zwiedzać Podziemną Trasę Turystyczną na Kadzielni. System jaskiniowy: Jaskinia Odkrywców-Prochownia-Szczelina  jest największym obiektem podziemnym na Kadzielni. Pierwotnie były to trzy osobne jaskinie, które połączone zostały w czasie prac eksploracyjnych prowadzonych przez speleologów. Wszystkie otwory jaskiń zostały odkryte podczas eksploatacji kamieniołomu.

Dla ruchu turystycznego dostępna jest podziemna trasa turystyczna przebiegająca przez Jaskinię Odkrywców,  Prochownię i Szczelinę.  Jaskinie powstały w wyniku działania procesów krasowych czyli rozpuszczania  skał przez wody zawierające dwutlenek węgla, przez bardzo długi okres czasu, liczony w milionach lat.


Zwiedzanie jaskiń jest możliwe przez 6 dni w tygodniu (od wtorku do niedzieli) i odbywa się wyłącznie pod opieką przewodnika w grupach 15-osobowych. Wstęp do jaskiń jest płatny. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. Szczegółowe informacje dot. Podziemnej Trasy Turystycznej na Kadzielni, znajdziecie na JASKINIE na KADZIELNI – KIELCE. 


x