Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty!

13 lipca 2018

Po 52-ch latach historii, po 14-tu od decyzji Prezydenta miasta i po 9-ciu latach od wbicia pierwszej łopaty, dzisiejszego dnia – 13 lipca 2018 r. otworzyliśmy Ogród Botaniczny w Kielcach!

Dla wszystkich Kielczan, regionalistów i osób związanych z ogrodami botanicznymi dzisiejszy dzień przeszedł do historii. Najmłodszy ogród botaniczny w Polsce został otwarty! Wstęgę przeciął m. in. Prezydent Kielc – Wojciech Lubawski, Rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego – prof. Jacek Semaniak, inicjator budowy Ogrodu – prof. Stanisław Cieśliński, a także prof. Jerzy Puchalski z Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie oraz Dyrektor Geoparku Kielce – Elżbieta Czajkowska. Następnie wszyscy zaproszeni goście zwiedzili Ogród, podkreślając jego liczne walory i unikatowość w skali kraju, jak choćby walory krajobrazowe oraz dziedzictwo geologiczne.

Na otwarcie Ogrodu przybyło również bardzo dużo Kielczan, którzy czekali na ten dzień od dłuższego czasu, kibicując nam wytrwale od samego początku budowy placówki. Kwitnące rośliny rozbudzały ciekawość i zmysły, stąd dużo pytań, na które pracownicy Ogrodu odpowiadali bardzo chętnie.

Ogród Botaniczny w Kielcach będzie czynny do 14 października w każdy piątek, sobotę i niedzielę w godzinach 10:00-18:00 (Kasa czynna do 17:00, zatem ostatnie wejście godzinę przed zamknięciem). Szczegóły znajdą Państwo tutaj =>http://geopark-kielce.pl/ogrodbotaniczny/podstawowe-informacje/

Serdecznie zapraszamy!!!

x