Głośno o naszym Ogrodzie

20 lutego 2019

Po naszych ostatnich doniesieniach na temat zbiorników wodnych oczekujących na pierwsze wiosenne zalanie wodą w lokalnych mediach zrobiło się głośno o naszym Ogrodzie.

W ostatnim tygodniu odwiedzili nas Redaktorzy z TVP 3 Kielce, Radia eM Kielce, Polskiego Radia Kielce oraz z Portalu Nasze Miasto. Pracownicy Ogrodu Botanicznego w Kielcach informowali zaprzyjaźnione media o budowie zbiorników wodnych, planach nasadzeń roślin wodnych oraz o przygotowaniach do ogłoszenia przetargu na zagospodarowanie zielni na kwaterach wokół zbiorników.

W związku z piękną, słoneczną pogodą, jaka towarzyszyła nam w ostatnich dniach, nie obyło się także bez poszukiwań pierwszych oznak wiosny. Jedyne co udało się zaobserwować to rozpoczynająca kwitnienie leszczyna pospolita oraz tzw. „bazie” na wierzbach i topolach osikach, a także kiełkowanie młodych liści roślin cebulowych. W tym czasie miało też miejsce dość humorystyczne i zarazem zaskakujące zdarzenie. Podczas nagrania TVP3 Kielce „na żywo” nasz pracownik informował, że jedną z oznak fenologicznego przedwiośnia jest przylot żurawi, których jeszcze nie zaobserwowano. Po zakończeniu nagrania nad naszymi głowami dostojnie szybowała para tych majestatycznych ptaków. Wobec tego, należałoby uznać, że mamy do czynienia z początkowym okresem przedwiośnia.

Zapraszam do obejrzenia kilku relacji z nagarań:

  • TVP 3 Kielce (Dobry Dzień z TVP 3 Kielce – 23 i 53 minuta): https://kielce.tvp.pl/23441902/dobry-dzien-z-tvp3-kielce
  • TVP 3 Kielce (Informacje – 17 minuta): https://kielce.tvp.pl/1261263/informacje
  • Portal Nasze Miasto: http://kielce.naszemiasto.pl/artykul/to-trzeba-zobaczyc-ogrod-botaniczy-w-kielcach-z-nowymi,5002498,artgal,t,id,tm.html
  • Polskie Radio Kielce: http://www.radio.kielce.pl/pl/post-82204
  • Radio eM Kielce: https://em.kielce.pl/miasto/ogrod-botaniczny-pieknieje-nowe-atrakcje-prawie-gotowe

Zachęcamy także do śledzenia naszych mediów społecznościowych, gdzie znajdują się bieżące informacje o naszej działalności:

  • Facebook (https://www.facebook.com/ogrodbotanicznywkielcach/),
  • Instagram (https://www.instagram.com/ogrod_botaniczny_kielce/).
x