GEOFESTIWAL tuż tuż…

16 sierpnia 2023

W ostatni weekend sierpnia zapraszamy na wydarzenie, którego najważniejszym, choć nie jedynym bohaterem będą najmłodsi. Druga odsłona GEOfestiwalu już 26 i 27 sierpnia. Atrakcje dla całych rodzin będą czekać w Centrum Geoedukacji na kieleckiej Wietrzni, Ogrodzie Botanicznym i w Parku Kadzielnia.

W sobotę widzimy się na Wietrzni

26 sierpnia atrakcje będą czekać w Centrum Geoedukacji. Chętni będą mogli wcielić się w rolę paleontologów i poszukać skamieniałości dawnych mieszkańców regionu świętokrzyskiego, zgłębić tajemnice przeszłości geologicznej Gór Świętokrzyskich i wziąć udział w warsztatach. Nie zabraknie też pokazów i warsztatów popularnonaukowych.

Niedziela w Ogrodzie i na Kadzielni

Bajkowe postacie, szczudlarzy, iluzjonistów i balonowych masterów spotkacie już 27 sierpnia w Ogrodzie Botanicznym. Oprócz warsztatów w programie również akrobacje na szarfach, występy wokalne i taneczne, interaktywne i filmowe seanse astronomiczne i spektakle. Artyści Kieleckiego Teatru Tańca zaprezentują fragmenty „Kopciuszka”.

Także 27 sierpnia warto zajrzeć na Kadzielnię. Znów dostępne będą kajaki na Jeziorku Szmaragdowym. Śmiałkowie będą mogli podziwiać Kadzielnię z tyrolki lub zejść do jaskini. Przewodnicy PTTK oddział Kielce zabiorą chętnych na spacer.


GEOFESTIWALOWE aktualności znajdziecie na: https://www.facebook.com/geofestiwal


Drugą edycję GEOfestiwalu organizują Miasto Kielce we współpracy z Geonaturą Kielce,

Geoparkiem Świętokrzyskim UNESCO oraz partnerami projektu ,,Kielce – Raj dla dzieci’’.


 

 

 

 

x