GEO-SZTAFETA

21 września 2023

W piątek (6  października) zapraszamy  grupy szkolne do Centrum Geoedukacji na GEO-SZTAFETĘ  organizowaną w ramach Międzynarodowego Dnia Georóżnorodności.


GEO-SZTAFETA 

  • Kiedy: 6/10/2023 r.  (piątek)
  • O której:  godz. 9.00 lub 12.00
  • Czas trwania: 2 godziny
  • Dla kogo: uczniowie klas od V do VIII szkoły podstawowej (grupy do 30 osób)
  • Gdzie: Centrum Geoedukacji, Kielce, ul. Daleszycka 21

GEO-SZTAFETA to specjalne wydarzenie edukacyjne, w czasie którego uczniowie poznają wybrane zagadnienia geologiczno-geograficzne korzystając ze specjalnie przygotowanych stacji geo-wiedzy i eksperymentów. Tematyka stacji dotyczyć będzie skał, minerałów, skamieniałości i procesów geologicznych:

  1. MOCARZ ZGINAJĄCY SKAŁ
  2. TAJEMNICE MINERAŁÓW
  3. SZLIFUJ SKAŁY
  4. KIEDY WULKAN BUDZI SIĘ ZE SNU
  5. SKAMIENIAŁOŚCI to TU to TAM

Każda z grup szkolnych biorących udział w wydarzeniu zostanie podzielona na 5 zespołów, które będą miały za zadanie skorzystać z każdej ze stacji, by zdobyć określoną ilość wiedzy oraz wykonać zadanie lub mini-doświadczenie. Potwierdzeniem skorzystania z danej stacji będzie naklejka/pieczątka.

Następnie wszystkie drużyny po zakończeniu sztafety wezmą udziału w turnieju  wiedzy (quiz z 10 pytaniami zamkniętymi i 3 pytaniami otwartymi). Pytania turniejowe będą związane z zagadnieniami, które wyjaśniane były na stacjach geo-wiedzy i eksperymentów. Drużyny z największą ilością punktów z turnieju otrzymają drobne upominki.

Zwieńczeniem GEO-SZTAFETY będzie zwiedzanie wystawy wraz z kinem-kapsułą czasu.

Całość potrwa ok. 2 godz.

Zapraszamy.


INFORMACJA i REZERWACJA

Centrum Geoedukacji

Kielce, ul. Daleszycka 21

e-mail: rezerwacje@geonatura-kielce.pl

tel. 041/ 36 76 800


x