Drzewa i krzewy wokół nas…

21 sierpnia 2017

Podczas piątkowych zajęć z cyklu Wakacyjnej Akademii Przyrody uczestnicy uczyli się rozpoznawania najczęściej występujących wokół nas gatunków drzew i krzewów. Zachwyceni gatunkami obcymi chętnie sadzonymi w ogródkach przydomowych, ale czy znamy nasze rodzime drzewa? Czy wiemy jak rozpoznać klona zwyczajnego od klona jawora? Na szczęście, teraz już tak.

Zajęcia rozpoczęły się pogadanką o drzewach i krzewach, podczas której dokonaliśmy skróconego przeglądu poszczególnych gatunków pospolicie spotykanych zarówno w miastach, jak i w lasach. Dowiedzieliśmy się między innymi, że najstarszym drzewem na świecie jest świerk rosnący w Szwecji, liczący sobie….tutaj uwaga…9550 lat!!! Niesamowite, prawda? Druga część zajęć polegała na wykonaniu swojego własnego zielnika zawierającego 10 gatunków. Wszelkiego rodzaju podpisy oraz ozdoby były czystą inwencją twórczą samego autora. Niektóre wyniki tej pracy można zobaczyć w galerii fotografii.

Dziękujemy i zapraszamy na ostatnie już zajęcia z cyklu Wakacyjnej Akademii Przyrody, które odbędą się w najbliższy piątek.


x