W weekend licznie odwiedzano Ogród!

25 czerwca 2018

W ramach tegorocznych obchodów Święta Kielc Ogród Botaniczny otworzył bramę dla zwiedzających. W dniach 22-24 czerwca wszyscy zainteresowani mogli indywidualnie zwiedzić nasz Ogród. Kielczanie licznie nas odwiedzili i nie szczędzili pochwał, co nas bardzo cieszy.

Przez 3 dni w godzinach 10.00-16.00 Ogród Botaniczny przyjmował wszystkich zainteresowanych naszym obiektem. Osób było naprawdę bardzo dużo, zwłaszcza w niedzielę. Nawet pogoda, która nie była sprzyjająca na spacer, nie odstraszyła kielczan. Przybyli licznie. Spacerowano, czytano etykiety, wąchano kwiaty, rozcierano zioła, pytano oraz chętnie przysiadano na ławkach. Odwiedziła nas także Para Młoda, która miała sesję fotograficzną. Serdeczne Gratulacje!

W centralnej części Kolekcji Róż znajdował się namiot, gdzie odbywał się pokaz na temat użytkowych właściwości róż. Nasi pracownicy chętnie opowiadali o różach, o ich uprawie i produktach różnych. Można było zobaczyć cukier różany, mydło, olejek, olej, miód, konfitury oraz aromatyczne saszetki. Wszystkie produkty wykonane były z naszych ogrodowych róż. Dla wszystkich czekały także domowe przepisy na produkty różane.

Niemal wszyscy byli zachwyceni Ogrodem i rozmachem inwestycji. Nie szczędzono pochwał i miłych słów. Zapewniano nas o trzymaniu kciuków i wiernym kibicowaniu. Dla pracowników Ogrodu tego typu słowa są niezwykle miłe, ale przede wszystkim motywujące do dalszej, wzmożonej pracy, aby Ogród piękniał z dnia na dzień.

Serdecznie wszystkim dziękujemy i zapraszamy już niebawem.

x