„Przy środzie o przyrodzie” czyli nowa, edukacyjna propozycja Geoparku Kielce

30 stycznia 2018

Serdecznie zapraszamy do udziału w cyklicznych warsztatach edukacyjnych „PRZY ŚRODZIE O PRZYRODZIE”. To nowa, edukacyjna propozycja Geoparku Kielce. Warsztaty poświęcone będą szeroko pojętemu środowisku przyrodniczemu. Zajęcia realizowane będą przez zespół Centrum Geoedukacji oraz Ogrodu Botanicznego w Kielcach. W związku z czym  w tematach zajęć naprzemiennie realizowane będą zagadnienia geologiczne oraz botaniczne. Na warsztatach geologicznych będzie można dowiedzieć się m.in. co interesującego kryje w sobie woda, jakie warunki panują w jaskiniach, czy jak zbadać przepuszczalność skał. Natomiast w trakcie zajęć botanicznych uczestnicy zajęć będą m.in. oglądać mikroświat przy użyciu własnoręcznie wykonanych preparatów, poznają tajniki zielarstwa a także wykonają własne profile glebowe.

Warsztaty „Przy środzie o przyrodzie” odbywać się będą w środy (od marca do czerwca), w godzinach od 10.00 do 12.00. W każdym miesiącu będą realizowane naprzemiennie dwa tematy ( geologiczny i botaniczny). W sumie do wyboru  jest więc 8 różnych tematów. Zajęcia skierowane są do grup szkolnych –  szkoła podstawowa (klasy I-VI). Na jeden warsztat może zapisać się klasa, licząca maksymalnie 30 osób.

Udział w zajęciach jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rezerwacja: telefonicznie (041/36 76 800) i e-mailowo rezerwacje@geopark-kielce.pl. Warsztaty odbywać się będą w Centrum Geoedukacji, przy ulicy Daleszyckiej 21.

Szczegółowy harmonogram zajęć zamieszczamy poniżej.

GDZIE: Centrum Geoedukacji w Kielcach, ul. Daleszycka 21

KIEDY:   w każdą środę, od marca do czerwca , w godzinach od 10.00 do 12.00

DLA KOGO: grupy szkolne – szkoła podstawowa (klasy I-VI)


Informacja i rezerwacja:

Centrum Geoedukacji, Kielce 25-202, ul. Daleszycka 21

Tel. 041/ 36 76 800

rezerwacje@geopark-kielce.pl


 

x