Podsumowanie GEOFESTIWALU

29 sierpnia 2023

Miniony weekend w obiektach Geonatury Kielce upłynął pod znakiem flagowych imprez, które uświetniły zakończenie wakacji i przyciągnęły rzesze uczestników .


Pierwsze z wydarzeń to GEOfestiwal Kielce, który obchodził w tym roku swoje drugie urodziny. Geofestiwalowe atrakcje, odbywające się w  Centrum Geoedukacji , Ogrodzie Botanicznym oraz Parku Kadzielnia, przyciągnęły niemal 7 tysięecy uczestników! Na czele frekwencyjnego podium stanęła Kadzielnia, którą odwiedziło przeszło 3,7 tysiąca osób, następnie Ogród Botaniczny i Centrum Geoedukacji z liczbą  2,3 tysiąca i tysiąc odwiedzających.


Uczestnicy tegorocznej edycji Geofestiwalu mogli skorzystać z atrakcji edukacyjnych, pokazów artystycznych a także różnorodnych aktywności na świeżym powietrzu z tyrolką, jaskiniami i kajakami na czele .


Przy okazji pragniemy serdecznie podziękować wszystkim instytucjom i osobom, dzięki którym udało się zorganizować tegoroczny Geofestiwal i wypełnić go atrakcjami.


Fani wydarzeń kulturalnych rozgrywających się w najpiękniejszym amfiteatrze w Polsce czyli Amfiteatr Kadzielnia w Kielcach im. Andrzeja Litwina mieli ponadto  okazję wziąć udział w najgorętszym festiwalu tego lata . Mowa oczywiście o Magicznym Zakończeniu Wakacji, w ramach którego odbyły się trzy imprezy: Letnia Klinika Skeczów Męczących, Przebój Lata Radia Zet i Polsatu oraz Świętokrzyska Gala Kabaretowa.

Imprezy te zgromadziły w Amfiteatrze ponad 15 tysięcy widzów a ostatnie z wymienionych wydarzeń przyciągnęło przed telewizory prawie 1,5 milionową widownię!


 

x