Ogród odwiedziło prawie 20 tys. osób!

3 sierpnia 2020

Piękna pogoda, letnie słońce i wysokie temperatury sprzyjają zwiedzaniu Ogrodu Botanicznego. Od otwarcia Ogrodu dnia 15 maja odwiedziło nas prawie 20 000 turystów z całej Polski!

Nasi goście podziwiają letnie gatunki kwitnących roślin oraz unoszące się nad nimi rzesze barwnych motyli. Zakochani chętnie fotografują się w romantycznej scenerii Ogrodu Francuskiego. Spragnieni wypoczynku odwiedzający ochoczo korzystają z promieni słońca, relaksując się na specjalnie dla nich przygotowanych leżakach. Ochłodę przynoszą spacery nad zbiornikami wodnymi, oraz nad wodospadem, który po przerwie znów uruchomiliśmy dla Państwa. W celu uzupełnienia zapasów energii warto zajrzeć do działającej na terenie Ogrodu kawiarni „Wesoła Kafka” na pyszne lody.

Przez 2,5 miesiąca czynnego Ogrodu w bieżącym sezonie odwiedziło nas prawie 20 000 turystów! To świetny wynik, w porównaniu do zeszłorocznych statystyk. Tygodniowo odwiedza nas średnio 1 600 osób! Niektórzy z nich są już stałymi bywalcami. Zaobserwowaliśmy pewne sprzężenie miedzy liczbą odwiedzających, a weekendem i słoneczną pogodą :-) Sprawa warta zbadania i być może naukowego opisania ;-)

Również organizowane w ramach Wakacyjnej Akademii Przyrody zajęcia cieszą się dużą popularnością, nie tylko wśród najmłodszych. Za nami już 3 zajęcia z cyklu WAP. Przypominamy, że aby zapewnić sobie udział w warsztatach prosimy o telefoniczne lub mailowe rezerwacje – liczba miejsc jest ograniczona. Najbliższa Akademia dotyczyć będzie „pszczelich spraw” i odbędzie się w prawdziwej pasiece znajdującej się na terenie Ogrodu. Uczestników prosimy więc o zadbanie o odpowiedni strój (długie spodnie i bluza z długim rękawem preferowane), choć każdy będzie miał zapewnioną bluzę pszczelarską z kapeluszem. Prosimy także o podpisanie zgody na udział w zajęciach. Chociaż nasze ogrodowe pszczoły oswojone są z turystami, zdenerwowane mogą się „odgryźć” ;-) Druk zgody do pobrania poniżej.

Zgoda na udział w zajęciach pszczelarskich

x