Ogród Botaniczny ponownie otwarty!

14 maja 2020

W najbliższy piątek (15.05) serdecznie wszystkich zapraszamy do Ogrodu Botanicznego w Kielcach!

Po wielu latach ciężkiej pracy cieszymy się, że możemy udostępnić do zwiedzania całą część ekspozycyjną Ogrodu Botanicznego w Kielcach. Poza znaną już częścią Ogrodu, zwiedzający będą mogli zobaczyć także zbiorniki wodne, odsłonięcie geologiczne, alpinarium, ogród japoński i orientalny.

Czekamy na wszystkich już od piątku 15 maja 2020 r. Tak się składa, że tego dnia przypadają imieniny Zofii, jednak ogrodnicy znają ten dzień jako Zimna Zośka. Od tej daty będzie już tylko cieplej…:) Ogród czynny będzie do 31 października 2020 r. od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00 (ostatnie wejście godzinę przed zamknięciem).

Ze względu na panującą w całym kraju sytuację epidemiczną, poza regulaminem Ogrodu Botanicznego w Kielcach wszystkich zwiedzających obowiązują szczególne Zasady Bezpieczeństwa wprowadzone w związku z COVID-19, oto najważniejsze z nich:

 1. Do Ogrodu nie mają wstępu osoby podlegające kwarantannie lub chore.
 2. Osoby przebywające na terenie Ogrodu zobowiązane są w szczególności do:
  • zakrywania nosa i ust maseczką ochronną lub elementami odzieży;
  • zdezynfekowania dłoni środkiem dezynfekcyjnym przed zakupieniem biletu
   wstępu w budynku kasy;
  • zachowania 2-metrowej odległości od innych zwiedzających i osób z obsługi, z wyłączeniem osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących;
  • zachowania ścisłych zasad sanitarnych.
 3. Przy budynku kasy w celu zakupienia biletu wstępu mogą przebywać jednocześnie maksymalnie 4 osoby
 4. Ze względów bezpieczeństwa usługa przewodnicka oraz zajęcia edukacyjne w Ogrodzie Botanicznym w Kielcach zostają odwołane.

Bardzo prosimy o zapoznanie się z Regulaminem i Zasadami bezpieczeństwa, które można znaleźć w zakładce Regulamin Ogrodu. Informujemy, że od tego roku (2020) obowiązuje nowy cennik biletów, który dostępny jest w zakładce Cennik.

x