Mandalą z roślin zainaugurowaliśmy Wakacyjną Akademię Przyrody!

7 lipca 2017

Spacerem po rezerwacie przyrody Wietrznia połączonym ze zbieraniem kwiatowych bukietów rozpoczęliśmy zajęcia pt. Botaniczna mandala. Tym samy zainaugurowaliśmy cykl cotygodniowych warsztatów edukacyjnych pn. Wakacyjna Akademia Przyrody.

Pachną, przykuwają wzrok, zdobią, uspokajają, a nawet leczą. To kwiaty, których na Wietrzni jest bardzo dużo o tej porze roku. Każdy z uczestników zebrał dla siebie swój pokaźny bukiet zaznajamiając się z różnymi botanicznymi ciekawostkami, np. dlaczego krwawnik posiada w nazwie krew, albo czym są rośliny inwazyjne. Druga część zajęć odbywała się już w sali, gdzie zebrane kwiaty były wykorzystane do botanicznej mandal, czyli kwiatowego wzoru na bazie koła. Jednak inwencja twórcza była tak duża, że na kole nie zaprzestano i nasze mandale były jedyne w swoim rodzaju.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i oczywiście zapraszamy na kolejne zajęcia z cyklu Wakacyjnej Akademii Przyrody, które odbędą się za tydzień (4.07.). Tym razem będą to zajęcia pod tajemniczą nazwą „Ładny Kwiatek”. Zapraszamy!

x