KRYSZTAŁOWA CEGŁA dla Ogrodu Botanicznego

16 grudnia 2019

Mamy przyjemność poinformować, że inwestycja polegająca na rozbudowie Ogrodu Botanicznego w Kielcach została nagrodzona w konkursie „DOM 2019” organizowanym przez Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin, otrzymując pierwsza nagrodę – KRYSZTAŁOWĄ CEGŁĘ!

Uroczysta gala konkursowa odbyła się dnia 13.12.2019 r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Jest nam niezmiernie miło, że Ogród Botaniczny w Kielcach został dostrzeżony i doceniony w branży budowlanej, zajmując I miejsce w kategorii Obiekty Przestrzeni Publicznej. XIX konkurs DOM 2019 „O Kryształową Cegłę” organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin. Nagrodą główną jest statuetka KRYSZTAŁOWEJ CEGŁY dla najlepszej inwestycji budowlanej po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej, na szlaku Słońca i Śniegu. Należy tutaj wspomnieć, że do tegorocznego konkursu zostały zgłoszone inwestycje budowlane z województw Polski wschodniej (lubelskie, podkarpackie, świętokrzyskie) oraz z krajów sąsiedzkich: Ukrainy i Białorusi. W imieniu Miasta Kielce i Geoparku Kielce Kryształową cegłę odebrała Katarzyna Socha – Kierownik Ogrodu Botanicznego. Statuetka powędrowała także do rąk Bartosza Bojarowcza, jako jednego z architektów Ogrodu, reprezentującego firmę Kamiński Bojarowicz Architekci S. C. oraz Grzegorza Rychlickiego – właściciela firmy P.U.H. BRUK-BUD Grzegorz Rychlicki, będącej generalnym wykonawcą inwestycji.

Należy podkreślić, że jest to niewątpliwie sukces zespołowy. Wszystkim osobom, firmom i instytucjom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do rozbudowy Ogrodu Botanicznego w Kielcach serdecznie dziękujemy!

Nagrodzona inwestycja została zrealizowana w ramach zadania pn. „Rozbudowa Ogrodu Botanicznego w Kielcach w oparciu o endogeniczne zasoby dziedzictwa naturalnego” dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Wkład własny pochodził z środków budżetowych Miasta Kielce.

x