Kielczanie licznie odwiedzili Ogród Botaniczny

23 października 2017

W dniach 20-21 października odbyły się Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach. Odwiedziło nas około 1000 osób, którzy nie szczędzili pochwał.

W porównaniu do całego zeszłego tygodnia niestety w piątek przyszło załamanie pogody. W Kielcach, jak i w naszym Ogrodzie pojawiły się prawdziwie jesienne, ciężkie chmury i gęsta mgła, która szczelnie otulała rośliny i nas samych. Na szczęście nie odstraszyło to Kielczan, którzy przez trzy godziny licznie odwiedzili nową atrakcję Kielc. Tego dnia po świeżo ułożonych ogrodowych alejkach spacerowało ok. 400 osób. Aura nie sprzyjała także w podziwianiu panoramy Kielc i górskich pasm otaczających miasto, rozciągającej się z wyższych położeń Ogrodu.

Jednak pogoda lubi zaskakiwać…. Na sobotę prognozy nie były pocieszające. O dziwo, wbrew nim zwarta powłoka chmur uległa rozerwaniu, a w prześwitach pojawiło się ogrzewające słońce, jakże miłe po dżdżystym piątku. Widoki też można było podziwiać. A nasz Ogród tego dnia podziwiało ok. 600 Kielczan. Jesienne Dni Otwarte były także przedmiotem licznych artykułów i reportaży, które można przeczytać i obejrzeć w lokalnych mediach.

Zbliża się zima i na Ogrodzie rozpoczynają się prace porządkowe i zabezpieczające rośliny przed zimą. Mamy nadzieję, że z mieszkańcami Kielc znów spotkamy się wiosną.

x