Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego 20-21.X.2017 r.

9 października 2017

Szanowni Państwo,

Zapraszamy serdecznie na Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach, które odbędą się w dniach 20 – 21 października 2017 r. wszyscy zainteresowani będą mieli okazję, by zwiedzić część Ogrodu i ocenić postępy w jego budowie. Pomimo że budowa Ogrodu to projekt na lata i wiele pracy jeszcze przed nami, już teraz chcielibyśmy sprostać oczekiwaniom Mieszkańców Kielc i przedstawić im dotychczas wykonane nasadzenia roślinne oraz prace architektoniczno-budowlane. Późny termin udostępnienia Państwu Ogrodu spowodowany jest uzależnieniem od zakończenia prac brukarskich na jego terenie.

Planujemy wejścia o wyznaczonych godzinach:
w piątek 20 października 2017 r. o godz. 11.00, 12.00 i 13.00,
zaś w sobotę 21 października 2017 r. o godz. 12.00, 13.00 i 14.00.

Zbiórka zwiedzających o pełnej godzinie przy Bramie Głównej stanowiącej wejście do Ogrodu.
Ogród jest placem budowy, dlatego też zwiedzanie odbędzie się w zorganizowanej grupie pod opieką przewodnika. Wymagane jest obuwie z twardą i płaską podeszwą.

Wejście jest bezpłatne i nie jest wymagana wcześniejsza rezerwacja.

Odnosząc się do doniesień prasowych o otwarciu Ogrodu Botanicznego w Kielcach pragniemy uprzejmie poinformować, że prowadzimy intensywne prace zmierzające do częściowego udostępnienia części ekspozycyjnej Ogrodu Botanicznego najprawdopodobniej na wiosnę 2018 r.

Serdecznie zapraszamy mając nadzieję, że aura dopisze i będziecie Państwo mogli podziwiać kwitnące wrzosowisko oraz wspaniałe widoki na panoramę miasta i pasma Gór Świętokrzyskich.

regulamin dni otwartych

 

 

x