Inauguracja sezonu 2019 w Ogrodzie za nami

29 kwietnia 2019

Wczorajszego dnia (28 kwietnia) miała miejsce inauguracja sezonu w Ogrodzie Botanicznym w Kielcach. Mimo, że aura, mówiąc delikatnie, nie rozpieszczała to pojawili się fani ogrodnictwa i przyrody. Pogoda im była nie straszna, za co serdecznie i gorąco dziękujemy!!!

Poza nową tegoroczną i kwietną odsłoną naszego Ogrodu, niewątpliwą atrakcją był pokaz sokolniczy prowadzony przez Grzegorza Laskowskiego z firmy Harris Hawk, gdzie można było dowiedzieć się ciekawostek na temat ptaków drapieżnych, np. sów, jastrzębi, sokołów. Na koniec pokazu każdy mógł liczyć na fotografię z drapieżnikami. Ponadto była z nami firma Regiszulki.pl z bogatym bagażem regionalnych gadżetów oraz ACM Agrocentrum, gdzie można było zakupić rośliny do naszych wymarzonych ogrodów. Dla łasuchów czekały także lody i gofry z lodziarni o-kawiarni NOVA. Pod dmuchanymi namiotami czekały na najmłodszych warsztaty plastyczne oraz edukacyjna gra terenowa, gdzie dzieci, a czasami i rodzice również, rozwijali swe ukryte zdolności plastyczne. Ponadto nasi koledzy z Centrum Geoedukacji opowiadali o historii Ogrodu sprzed kilkuset milionów lat i zwierzętach żyjących w ówczesnych morzach.

Naszym piknikiem zainteresowały się także media:

Serdecznie zapraszamy do Ogrodu w Majówkę, mając nadzieję na dużo słońca. Podczas weekendu majowego jesteśmy otwarci od 2-go do 5-go maja w godzinach 10.00-18.00. ZAPRASZAMY!!!

x