DB Schenker dla Ogrodu Botanicznego

14 czerwca 2017

Firma DB Schenker Sp. z o. o. oferująca usługi logistyczne ufundowała w Ogrodzie Botanicznym w Kielcach sadzonki roślin do zagospodarowania rabaty w Dziale Roślin Ozdobnych.

Nasadzenie odbyło się dnia 10 czerwca w ramach programu wolontariatu pracowniczego „Zielony Czas Pomagania 2017”. W imprezie uczestniczyli pracownicy DB Schenker wraz ze swoimi rodzinami oraz pracownicy Geoparku Kielce – Ogrodu Botanicznego. Obecni uczestnicy akcji na wstępie zostali zapoznani z historią utworzenia naszego Ogrodu, a następnie mogli podziwiać już zagospodarowane kolekcje roślin. Po zwiedzeniu terenu Ogrodu wszyscy chętnie zabrali się do pracy. Samodzielnie posadzono rośliny w jednej z rabat w Dziale Roślin Ozdobnych, która będzie tworzyć odrębną Kolekcję roślin stepowych, półpustynnych i pustynnych. Posadzono łącznie 95 sadzonek roślin, reprezentujących 14 gatunków i odmian, m. in.: czyściec abchaski (Stachys abchasica), juka karolińska (Yucca filamentosum), miecznica prążkowana (Sisirynchium striatum), pajęcznica gałęzista (Anthericum ramosum), złotogłów biały (Asphodelus albus).

Bardzo dziękujemy firmie DB Schenker za ufundowanie sadzonek roślin niezbędnych do zagospodarowania jednej z rabat oraz za entuzjastyczne zaangażowanie się w prace ogrodnicze. Wszystkim Uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy za czas spędzony w miłej i rodzinnej atmosferze.

x