Tłumnie na I Święcie Róż w Ogrodzie

24 czerwca 2019

Liczba osób odwiedzających w zeszłą niedzielę Ogród sięgała kilku tysięcy osób! Dziękujemy! Organizowane w ramach tegorocznego Święta Kielc – inauguracyjne I Święto Róż – spotkało się z ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców naszego miasta i województwa.

Przez cały dzień Ogród był tłumnie odwiedzany. Pogoda dopisała, wręcz była idealna do spacerów wśród barwnej i aromatycznej roślinności. Dla wszystkich czekały także pewne atrakcje, jak np. wycieczka z przewodnikiem, pogadanka na temat pochodzenia i podziału róż oraz tajników ich hodowli, czy prezentacja florystyczna. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się rodzinne warsztaty na temat użytkowych właściwości róż, w których uczestnicy dowiedzieli się w jaki sposób można róże wykorzystywać (a proszę uwierzyć sposobów jest setki…), a następnie sami wykonali swój własny produkt różany (największą popularnością cieszyło się wykonanie różanych kul do kąpieli).

Na terenie Ogrodu można było także zjeść pysznego loda, napić się orzeźwiającej lemoniady, czy zakupić rękodzieło ze stoiska Caritas Diecezji Kieleckiej. Przy bramie wejściowej odbył się także niewielki kiermasz roślin urządzony przez ACM Agrocentrum. Wszystkim firmom i instytucjom zewnętrznym biorącym udział w I Święcie Róż serdecznie dziękujemy!

Następne Święto Róż już  za rok!!! Zapraszamy!

Relacje mediów z pięknymi fotografiami i materiałami filmowymi z Różanką w roli głównej można także znaleźć tutaj:

x