Podsumowanie sezonu 2019 w Ogrodzie Botanicznym

18 listopada 2019

Ogród Botaniczny w Kielcach w 2019 roku był otwarty od 28 kwietnia do 27 października. Ogród można było zwiedzać 4 dni w tygodniu – od czwartku do niedzieli. Przez ten czas odwiedziło nas łącznie 30325 osób! Dziękujemy!

Okres, kiedy pod butami szeleszczą złociste liście, w rytm których oczekujemy przyjścia zimy, to czas podsumowań. W Ogrodzie Botanicznym w Kielcach zakończył się drugi już sezon turystyczny. Przez okres 6-ciu miesięcy odwiedziło nas 30325 osób!

Przez cały sezon w Ogrodzie odbywały się zajęcia edukacyjne o charakterze warsztatów. Brały w nich udział różne grupy wiekowe, a najliczniejsze były grupy ze szkół podstawowych. Wszyscy chętnie bawili się na terenie Ogrodu, a jednocześnie poznawali i uczyli się przyrody. Niektórzy zamieniali się w ogrodników, inni w detektywów rozwiązujących przyrodnicze zagadki, a nieco starsi wykonywali profesjonalne analizy fizyko-chemiczne gleby.

Poza stałą działalnością edukacyjną m.in. dla grup szkolnych, Ogród w sezonie 2019 zorganizował także 4 wydarzenia o charakterze rodzinnych pikników edukacyjnych. W ostatnią niedzielę kwietnia odbyła się impreza inauguracyjna tegorocznego sezonu, podczas której największą atrakcją był pokaz ptaków drapieżnych. Drugiego dnia czerwca odbył się Dzień Dziecka w Ogrodzie z licznymi atrakcjami dla najmłodszych. Wydarzenie to przyciągnęło ok. 3 tysiące osób. Podobnie było także w ostatni weekend czerwca, kiedy w ramach Święta Kielc zainicjowaliśmy I Święto Róż, które będzie odbywać się corocznie. Swego rodzaju zwieńczeniem sezonu była impreza pod nazwą Skarby Jesieni, która odbyła się 29 września. Wokół jesiennego ogniska i wspólnego pieczenia ziemniaków i kiełbas skupiło się ok. 3300 osób.

Ponad 30 tysięcy osób, które odwiedziło Ogród w 2019 roku to wynik fenomenalny i pozytywnie zaskakujący. Jest to dla nas swojego rodzaju kredyt zaufania. Pokazuje, że to co robimy jest potrzebne i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród Kielczan i mieszkańców całego województwa świętokrzyskiego. Daje nam to poczucie realizacji i napędza do dalszego działania. Dziękujemy wszystkim, że byliście z nami w tym roku i zapraszamy Was wiosną 2020 roku, kiedy Ogród będzie udostępniony w całości. Wówczas będzie można zobaczyć m.in. rośliny wodne rosnące w naszych zbiornikach wodnych, zwiedzić ogród japoński i ogród orientalny oraz odsłonięcie geologiczne z wejściami do jaskiń.

Mamy nadzieję, że staniemy na wysokości zadania, i że sezon 2020 będzie równie interesujący jak sezon tegoroczny. Na pewno przygotujemy dla Was kolejne ciekawe atrakcje. Śledźcie nas na stronie internetowej oraz na Facebooku i Instagramie. Tymczasem poniżej zamieszczamy kilka fotografii z Ogrodu, przypominających nam te ciepłe i słoneczne dni, które zostały za nami…:)

x