Ogród Botaniczny podczas Nocy Biologów

15 stycznia 2018

W piątek 12 stycznia miała miejsce już piąta edycja Nocy Biologów. Impreza organizowana jest przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, a jej obchody odbyły się na uniwersyteckim kampusie. Ogród Botaniczny w Kielcach po raz kolejny brał udział w tym niecodziennym wydarzeniu edukacyjnym.

Frekwencja osób żywo zainteresowanych biologią bardzo pozytywnie nas zaskoczyła, z czego byliśmy zadowoleni. Impreza rozpoczęła się o godzinie 17.00 uroczystym przywitaniem uczestników przez władze uczelni. Warsztaty, pokazy i wykłady rozpoczęły się pół godziny później. Do zaoferowania mieliśmy wiele atrakcji, m.in. projektowanie ogrodu marzeń, gdzie prócz wyobraźni jedynym ograniczeniem były finanse, podobnie jak w prawdziwym życiu. Dużym popytem cieszyły się również zajęcia mikroskopowania, gdzie świat w dużym powiększeniu obserwowali nie tylko najmłodsi, ale również ich rodzice. Okazało się także, że sztuka origami nadal cieszy się niesłabnącym powodzeniem, zwłaszcza jeśli jej owocami były zjawiskowe lecz pracochłonne kwiaty. Jeśli już jesteśmy przy nich to nie można nie wspomnieć o bukietach, które uczestnicy wykonywali z zasuszonych roślin pochodzących z naszego Ogrodu. Niektóre z kompozycji mogłyby zawstydzić najwytrawniejszych kwiaciarzy. Fotorelacja z imprezy znajduje się poniżej.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy na tłumne przybycie i wiele ciepłych słów kierowanych pod naszym adresem. Jesteśmy zadowoleni, że po raz kolejny mogliśmy się spotkać i już zaczęliśmy odliczanie dni do kolejnego spotkania z okazji Nocy Biologów.

x