Komunikat Dyrektora Geoparku Kielce

3 marca 2020

Komunikat Dyrektora Geoparku Kielce

w sprawie postępowania w związku z ryzykiem zagrożenia koronawirusem

            W nawiązaniu do komunikatu Prezydenta Miasta Kielce z dnia 27.02.2020 w związku
z sytuacją epidemiologiczną we Włoszech, a także komunikatów Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach w sprawie koronawirusa 2019-nCoV, Dyrektor Geoparku Kielce wprowadza następujące wytyczne związane z działaniami informacyjno-prewencyjnymi w ww. sprawie:

 

 1. Przeprowadzenie szkolenia wszystkich pracowników Geoparku Kielce w zakresie postępowania w związku z ryzykiem zagrożenia koronawirusem,

 

 1. Przekazanie wszystkim pracownikom Geoparku Kielce do zapoznania się informacji dot. procedur sanitarnych zalecanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego dostępnych na stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach, pod linkiem:
  http://www.wsse-kielce.pl/epidemiologia/komunikaty-epid/1786-koronawirus-2019-ncov oraz wytycznych dostępnych na stronie Ministerstwa Zdrowia pod linkiem:
  https://www.gov.pl/static/code/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie.html

 

 1. Zachowanie procedur sanitarnych w postaci zwielokrotnionego sprzątania i mycia powierzchni balustrad, klamek i luster oraz zabezpieczenie pojemników z płynem dezynfekcyjnym.

 

 1. Przekazanie wszystkim pracownikom oraz umieszczenie w miejscu ogólnie dostępnym na terenie Centrum Geoedukacji, Ogrodu Botanicznego i Amfiteatru Kadzielnia informacji
  o infolinii NFZ o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem: 800-190-590

 

 1. Opublikowanie na stronie internetowej Geoparku Kielce zaleceń dotyczących postępowania w związku z ryzykiem zagrożenia koronawirusem (Załącznik nr 1 do niniejszego Komunikatu)

 

x