KADZIELNIA SPORT FESTIWAL już w najbliższy weekend

9 czerwca 2022

Wielkimi krokami zbliża się GeoFestiwal Kielce 2022, którego pierwszą odsłoną już 11-12 czerwca będzie Kadzielnia Sport Festiwal. Cykl kieleckich imprez swoim patronatem objęła Polska Organizacja Turystyczna.

To instytucja państwowa utworzona w celu wzmocnienia promocji Polski w dziedzinie turystyki w kraju i za granicą. Od teraz będzie ona wspierać również odbywający się w stolicy województwa świętokrzyskiego GeoFestiwal.

Przypomnijmy, że w ramach tej imprezy odbędą się trzy wydarzenia:

  • Kadzielnia Sport Festiwal, 11-12.06.2022
  • Magiczny Festiwal w Ogrodzie Botanicznym, 2.07.2022
  • Festiwal Małych Odkrywców w Centrum Geoedukacji, 3.07.2022                                                                                              

Pierwsza odsłona GeoFestiwalu będzie miała miejsce 11-12 czerwca. To właśnie w tych dniach kielecka Kadzielnia zmieni się w centrum sportów ekstremalnych zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. – Kadzielnia jest jednym z najpiękniejszych miejsc i atrakcji turystycznych naszego miasta. Natomiast dla wielu osób jest to przestrzeń do podziwiania. Od kilku lat staramy się, żeby Kadzielnia była też miejscem do eksplorowania. Wiemy, jaki tu jest ogromny potencjał, dlatego organizujemy Kadzielnia Sport Festiwal, czyli festiwal sportów ekstremalnych dla amatorów. Wszystkie atrakcje są tak przemyślane, by mógł z nich skorzystać każdy – tłumaczy Agata Wojda, wiceprezydent Kielc.

 

NA 11-12 CZERWCA zaplanowano:

 

Strefy tematyczne:

– Ekstremalna (tyrolka, ekstremalne hamaki)

– Strefa górska (drogi wspinaczkowe, techniki linowe, gimnastyka sportowa)

– Strefa chillout ze stoiskami gastro (hamaki, leżaki, kajaki)

– Strefa sportów miejskich

– KSF Kids

 

Zawody:

– Mistrzostwa Polski w Technikach Linowych i Jaskiniowych

– Dual slalom

– Whip Contest

– Best Trick & Downhill

 

Aerial show

– ekstremalne akrobacje w powietrzu

 

Pokaz filmów o tematyce sportowej

 

Silent disco


Wszystkie atrakcje są bezpłatne. Bilety obowiązują jedynie na zjazd tyrolką i zwiedzanie podziemnej trasy w jaskiniach Kadzielni.


Kadzielnia Sport Festiwal jest imprezą wchodzącą w skład Geofestiwalu organizowanego przez Miasto Kielce we współpracy z Geonaturą Kielce, Geoparkiem Świętokrzyskim UNESCO, Fundacją WLK4 oraz instytucjami i organizacjami miejskimi i pozamiejskimi uczestniczącymi w programie ,,Kielce – Raj dla dzieci’’.

Patronem wydarzenia jest Polska Organizacja Turystyczna, zaś partnerem medialnym – Meloradio


x