Budki lęgowe w Ogrodzie Botanicznym

8 kwietnia 2020

W tym tygodniu w Ogrodzie Botanicznym w Kielcach pojawiły się nowe elementy poprawiające warunki legowania dziko występujących zwierząt. Mowa tu o budkach lęgowych dla zwierząt!

Dzięki wsparciu finansowemu z środków na rzecz ochrony środowiska i gospodarki wodnej Gminy Kielce Geopark Kielce – Ogród Botaniczny realizuje projekt pn. „Stworzenie w Ogrodzie Botanicznym w Kielcach dogodnych warunków do lęgowania ptaków, nietoperzy i owadów zapylających wraz z doposażeniem w elementy edukacyjne i rekreacyjne.” W ramach projektu zakupiono prawie 50 budek lęgowych dla różnych gatunków ptaków, ale także innych zwierząt, jak np. ssaków: wiewiórek, popielicowatych, nietoperzy, czy owadów (hotel dla owadów, budka dla trzmieli). Każdy typ budek, a zawieszono ich w Ogrodzie aż 17 rodzajów (!), jest niezwykle interesujący z ciekawymi rozwiązaniami technologicznymi i zabezpieczającymi lęgi przed drapieżnikami. Poza budkami projekt zakłada zakup lunety widokowej oraz lornetek i namiotów do celów edukacyjnych.

Na temat montażu budek powstało kilka filmów edukacyjnych. Pierwszy odcinek możecie zobaczyć na naszym profilu Facebookowym (https://www.facebook.com/ogrodbotanicznywkielcach/). Śledźcie nas stale. Już niebawem pojawią się kolejne filmy na temat budek. Tymczasem zamieszczamy kilka fotografii z montażu.

x